14.11.2014 11:23

Nový výkonný podmítač OPUS 600 - 700

Nový výkonný podmítač OPUS 600 - 700

Opus je výkonný a flexibilní podmítač, který je schopen pracovat až do hloubky 40 cm. S rovnoměrně rozmístěnými radličkami s roztečí 27 cm a se světlou výškou 80 cm dokáže Opus zpracovat velká množství rostlinných zbytků. Unikátní řada odhrnovaček a ostří radliček zaručuje neobyčejnou flexibilitu tohoto podmítače. K dispozici jsou dva válce - SteelRunner a SoilRunner.

  •  pracovní tlak se nastaví z kabiny traktoru.
  • široká dopravní a opěrná kola udržují pracovní hloubku, kterou lze snadno nastavit z kabiny traktoru.
  • Otáčející se urovnávací kotouče pracují optimálně i na těžších půdách. Tyto urovnávací kotouče jsou ovládané hydraulicky z kabiny traktoru za jízdy.
  • Nastavitelná, hydraulicky ovládaná nárazová pojistka s vypojením až 700 kg 

Slupice mají při nárazu na kámen hydraulicky nastavitelné uvolnění a jsou standardně vybaveny dělenými radličkami a odhrnovačkami MixIn. Pracovní úhel slupice je optimalizován tak, aby se co nejméně tvořili hroudy a konstrukce deflektoru MixIn přemístila půdu dopředu. Posklizňové rostlinné zbytky jsou rozmetány a několikrát promíchány s půdou, a dochází také k urovnání nepravidelností.

Rám je mimořádně mohutný a díky tomu také odolný vůči velkým silám vytvořeným radličkami. Centrální nosník má rozměry 300x300x10 mm a další nosníky mají převážně rozměry 120x120x10 mm. Přivařená připojovací ústrojí slupic jsou zárukou stabilní polohy radličky, díky čemuž odpadá starost sledovat její dodatečné utažení.

 

 

 Nejvhodnější válec pro dané podmínky

Pro použití v nejrůznějších podmínkám jsou pro stroj Opus na přání k dispozici dva válce. SoilRunner je dvousledový válec U-profilu, který zanechává otevřený obdělaný povrch. Tato konstrukce je zárukou toho, že je požadavek na tahovou sílu nízký a nedochází zároveň k ucpávání válce. To je výhodou při vlhkém počasí na podzim. Díky velké dotykové ploše zachová SoilRunner rovnoměrnou pracovní hloubku i na lehkých půdách. SteelRunner je ocelový válec s agresivně konstruovanými kotouči, který účinně rozdrtí hroudy, a zároveň promísí, rozbije a zatlačí slámu do povrchové mělké vrstvy půdy. V tomto případě je zajištěno její maximální rozložení.

 

                           

Ocelové kotouče mají agresivní profil, který zajišťuje účinné drcení hrud i dodržení celé pracovní hloubky.Pryžové odpružení dodává válci dlouhou životnost.                

                       

SoilRunner je dvousledový válec U-profilu, který zanechává otevřený obdělaný povrch.  Díky této konstrukci je nízký požadavek na tahovou sílu. S velkou dotykovou plochou dvojitého válce je vhodný pro lehké, střední i těžké půdy.Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing