18.03.2013 16:19

Väderstad Spirit s přihnojením a záběrem šest metrů

Väderstad Spirit s přihnojením a záběrem šest metrů

 

3_16_sima_vaderstad_spirit_600C_next Väderstad nabízí svůj secí stroj Spirit 400CC se záběrem čtyři metry už čtyři roky, některým farmářům ale nestačil, požadovali záběr šest metrů. A právě těm nyní vychází švédský výrobce vstříc s novým modelem Spirit 600C Next.

Neměnil se však jen záběr. Například dřívější, poněkud hlasitý ventilátor byl nahrazen jiným, umístěným vpředu u zásobníku. Díky tomu nasává méně prachu a přispívá lepšímu průtoku vzduchu.

 

Do zásobníku se vejde přes 5000 litrů osiva a hnojiva. Stěna, která je od sebe odděluje, se dá posouvat, takže poměr komor zásobníku lze měnit z 50:50 procentům na 60:40. Nebo se může úplně vyjmout a používat celý objem zásobníku jen pro osivo.

3_16_sima_vaderstad_spirit_bok

Pro otáčky na souvratích využívá stroj hydrauliku Load-sensing, která nejdříve vyhloubí diskové botky a hned po nich koltry. Traktor, za kterým bude šestimetrový Spirit sít, by měl mít výkon 200–300 koní. Stroj ještě projde konečnými testy, po nich by měl být k mání ještě letos na podzim.

3_16_sima_vaderstad_rapid_300C

Vedle popisované novinky Väderstad v Paříži vystavoval i své další secí stroje, klasické i přesné, a nářadí na přípravu půdy.

3_16_sima_vaderstad_tempo_f8

zdroj: www.zentour.czCentrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing