Quadrant 3300

Lis Claas Quadrant 3300 je novinkou pro sklizňový rok 2012.
Rozměrem balíku 120 x 90 cm doplnil řadu stávajících lisů Quadrant 3200 a Quadrant 3400.

Nový lis CLAAS QUADRANT 3300, s rozměry lisovací komory 120x90 cm, skvěle doplnil řadu lisů na velké balíky. Díky použitým technologiím je vhodný pro lisování pícnin a slámy v takřka jakýchkoliv podmínkách při dosažení maximálního výkonu. Materiál je vždy slisován a pevně zavázán dle Vašich požadavků.

Sběrací ústrojí

Vhodný pro jakýkoliv řádek.

Sběrací ústrojí je 2,35 m široké a tak hladce sesbírá jak velké a široké řádky tak i nerovnoměrné a chudé. Píce je shromažďována rychle ale jemně. Výkyvná kopírovací kola a odpružení tlakovými akumulátory dokonale vedou sběrací ústrojí i při vyšších pracovních rychlostech. Kvalita sbíraného materiálu je tak zaručena.

Plynulý tok materiálu.

QUADRANT 3300 je také vybaven patentovanými usměrňovacími válce, které sbíraný materiál přimáčknou, urychlí a aktivně tak dopraví k rotoru.
Krátká vzdálenost mezi sběracím ústrojím a rotorem je totiž klíčová pro rychlý tok materiálu.

Dokonalé přizpůsobení se povrchu.

Jednoduše a rychle nastavitelná kopírovací kola sběracího ústrojí zajistí přesné vedení i při vyšších pracovních rychlostech a nerovném terénu. Výkyvná kola s také při otáčení na souvratích nesmýkají a tak nepoškozují travní porost.

Vkládací systém

Pro perfektní tvar balíků a optimální slisovanost, krátká píce a optimální plnění komory jsou základem.

Rotor - vynikající technologie.

Vkládací rotor u lisů zajišťuje plynulý přísun materiálu do lisovací předkomora a vysokou hltnost. Jen tak můžete dosáhnout vysokých výkonů, optimálně a rovnoměrně slisovaných balíků

Předkomora nastavitelná z kabiny.

Pokud lisujete bohaté řádky, QUADRANT 3300 lisuje bez aktivního využití předkomory. Před každý zdvih pístu je podán materiál a tak je využit k lisování.
Všech ostatních případek se doporučuje využít funkci předkomory a snadno je aktivovat přímo z kabiny řidiče.

Terminálem jsou ovládány přidržovací klapky v předkomoře. Hydraulicky - tedy bez opotřebení - poháněný kasač je ovládán klapkami předkomory. Materiál je shromažďován mezi těmito klapkami do té doby, dokud není předkomora dokonale naplněna. Poté dojde k podání materiálu před lisovací píst.
To je to tajemství za perfektními balíky s rovnoměrnou slisovaností.

Lisovací komora

Více slámy v balíku = kratší čas potřebný na jejich svoz z pole.

Je to tak prosté: Čím větší výkonnost, tím je pole dříve uklizeno. Slisujete více hmoty do 1m3 a méně balíků se rychleji z pole sveze.
Výkonnost a efektivnost lisu QUADRANT je prakticky neporazitelné.

120 x 90-cm balíky jako kámen

3 metry dlouhá lisovací komora, spolu s velkým protitlakem a lisovacím pístem hnaným robustní převodovými koly, má největší předpoklady k vytváření balíků tvrdých jako kámen a při největším nasazení.

Robustní lisovací píst.

Lisovací píst se pohybuje na 8 velkých ložiscích. Navíc až 7 hydraulických válců tlačící na stěny komory a tvoří potřebný protitlak.

Vždy ten správný tlak.

Sláma, seno či senáž jsou lisovány do malých bloků a následně vloženy před lisovací píst. Ten je, se svými 46 zdvihy za minutu, slisuje na balík Vámi požadované délky. Hydraulický tlak působí na lisovací komoru ze tří stran tak, aby byl balík optimálně a rovnoměrně slisován. Lisovací tlak lze pohodlně nastavit na ovládacím panelu v kabině traktoru.

Vázání

Tradice ve spojení s inovací - to je CLAAS uzlovač.

HIGH SPEED BINDING

QUADRANT 3300 používá stejný pohon přes excentrická kola jako lis QUADRANT 3400. Nově navržený uzlovač se svěračem a odhazovačem motouzu zaručí kvalitní uzel nezávislý na lisovacím tlaku.

Urychlený pohyb jehel do a z vázání redukuje čas až o 25%. Ten lze využít k vytvoření kvalitního uzlu. K tomu přispívá i pohyb uzlovačů společně s jehlami.
Aktivní jištění jehel zamezí případné kolizi s lisovacím pístem.

Spolehlivý pohon.

Pohon jehel je přímo od hlavní převodové skříně kloubovým hřídelem. Tento druh pohonu je takřka bez údržbový a jehly s uzlovači jsou vždy synchronní s pístem lisu.

Vynikající čištění uylovačů.

Ventilátor TURBO FAN čistí uzlovače konstantním proudem vzduchu o rychlosti 140 km/h

Výsledek.

Vždy pevný uzel i při maximálních lisovacích tlacích a maximální nasazení stroje. A navíc. 1uzlové vázaní nezanechává ve lisovaném materiálu odřezky motouzu, které jsou nežádoucí jak při krmení, ta i při využití balíků třeba v energetickém průmyslu.

Dostatek zásob.

Pod postraními kryty se nachází krytá úložiště motouzu. Jsou dostatečně velká i pro největší balení motouzu na trhu (11,5 kg). Čtyři balení na uzlovač lze společně provázat tak, že se nemusí dodatečně prohazovat. I tak lze uspořit drahocenný čas.

Pohon

Systém pohonu - prošel vytrvalostní testem

Koncept systému pohonu jednotlivých ústrojí je založen na přenosu sil po krátkých a přímých trasách a velkém setrvačníku. Malá spotřeba energie se projeví ve spotřebě.

Unikátní kombinace: Převodová skříň kasače Bondioli a převodová skříň rotoru Walterscheid. Kasač a rotor jsou samostatně jištěny proti přetížení. Avšak pokud dojde k odpojení kasače, automaticky dojde i k odpojení rotoru.
To znamená, že nikdy nebudete stát dlouho kvůli ucpání. To totiž jednoduše odstraníte přímo z kabiny traktoru.

Podvozek

Široká je dobrá.

Vybrat si můžete nejen z široké palety pneumatik, ale také i náprav. Velké obutí pro minimální tlak na půdu, ochranu travního drnu a dobré jízdní vlastnosti. Obě varianty nabízí velký kontaktní plochu pro hladnou jízdu v lehkých či těžkých půdách.

Jednoduchá náprava 710/40-22,5 ve standardu stroje
Tandemová náprava 500/55-20 volitelně
Řízená andemová náprava 620/50-22,5 volitelně

     

Ovládání

Jasný výsledek.

Professional monitoring.

CLAAS COMMUNICATOR je se svojí velkou a dobře rozvrženou obrazovkou dobrý pomocníkem při ovládání a nastavování lisu. Jelikož je ISOBUS kompatibilní, lze k němu připojit i jakýkoliv jiné zařízení, podporující tento standard.

Ovládání dotykem prstu.

Nejen že jste dokonale informování o důležitých parametrech během lisování, ale jednoduchým stiskem tlačítka se pohybujete v 5 podnabídkách, kde můžete například nastavovat lisovací tlak a délku balíku, zapínat či vypínat fuknci předkomory či mít přehled až o 20 zakázkách.

Pohodlněji už to nejde.

Řidič má stále přehled o tom, co se s lisem děje. Jednotlivá ústrojí lisu jsou chráněna proti přetížení a vzájemně propojena. Poškození přetížením je tedy takřka vyloučeno. A tak můžete lisovat doslova na hraně možností lisu.

Chcete více informací o lisu Claas Quadrant 3300?
Kontaktujte nás:

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing