Väderstad TopDown - nejuniverzálnější systém na trhu

Disk Utužení Kontrola hloubky
Radličky Přední rám Pěch
Urovnávací disky Sklápěcí mechanismus Technické údaje

TopDown umožňuje mnoho pracovních variant a nabízí řadu možností využití zahrnující téměř vše, co může být požadováno od moderního stroje na zpracování půdy.

Je to nejuniverzálnější systém na trhu, umožňující širokou řadu zpracování půdy dosaženou jedním strojem. K dispozici je v pracovním záběru od 3m do 7m (pro traktory mající výkon 150 - 400 k).

Zvolte si svůj přístup

Cokoli je Váš cíl, TopDown ho umí dosáhnout. Při minimalizačních technologiích je důležité si nastavit biologické cíle, které by měly být prosazovány, a kterých by mělo být dosaženo. Zvýšení obsahu organických látek v horní vrstvě může být například jeden z cílů. To například zvyšuje vzcházivost rostlin a omezuje riziko půdních přísušků. Lepší propustnost v půdním profilu může být také cíl.

Všechny strategie mají stejný cíl

TopDown je konstruován pro dosažení přesně toho, co každý farmář chce - rovnoměrné, přesné, vyrovnané, rychlé a spolehlivé kultivace. Přímo za sklízecí mlátičkou. Rovněž i jako stroj na předseťovou přípravu po pluhu. TopDown dělá práci přesně dle Vašich požadavků.

Top Down - koncept

  • Všestrannost
  • Jednoduchost
  • Přesnost
  • Univerzálnost
  • Spolehlivost

Vrátit se na začátek stránky

Disky

topdown diskPřední dvě řady vydutých disků o průměru 450 mm pracují nejlépe při rychlosti kolem 10-15 km/h. To zaručuje úplné zapravení, protože disky dávají zemině odstředivou energii. Jakmile jsou posklizňové zbytky zapraveny, začíná okamžitě biologický rozklad. Pracovní hloubka disků může být nastavena plynule hydraulicky z kabiny traktoru.

Disk je vyroben z velmi tvrdé ocele s označením ‘V-55' a slupice disku jsou odpruženy na gumových silentblocích. Kombinací všech těchto vlastností se výrazně prodlužuje životnost a snižují nároky na údržbu.

Vrátit se na začátek stránky

Radličky

50 mm

topdown radlicky 50Úzké radličky se nejlépe hodí pro prokypření spodních vrstev půdy, tedy pro maximální pracovní hloubky stroje, k rozrušení utuženého podorničí, do hloubek nad 20 cm. Tyto úzké radličky nevytvářejí při zpracování velké množství hrud, takže se hodí do velmi těžkých typů půd.

 

80 mm

topdown radlicky 50Radličky o šířce 80 mm jsou střední cestou kypření od lehkých po středně těžké půdy do hloubek kolem 15 cm. Tento typ zpracovává velké množství zeminy, kdy se hlína doslova „vaří", při vysoké pojezdové rychlosti, kdy jsou zapraveny rostlinné zbytky do profilu půdy.

Oba typy 80 mm a 120 mm radliček je možno doplnit a šípová křídla. Křídla se používají pro zpracování v celém profilu záběru stroje.

 

120 mm

topdown radlicky 120Radličky 120 mm se používají pro mělké zpracování, pro lehčí typy půd, kdy je zpracováno velké množství půdy, tak aby došlo k zapravení rostlinných zbytků a současně ke snížení utužení půdy.

Připevnění šípových radliček 300 mm poskytuje možnost zpracování v celém profilu a to při jednom přejezdu.

 

Vrátit se na začátek stránky

Urovnávací disky

topdown urovnavaci diskyŘada zadních disků na stroji TopDown urovnává brázdy, které vznikají za zadní řadou. Tyto disky jsou namontovány na gumové silentbloky, pro dobré kopírování a vysokou odolnost proti kamenům.

Urovnávací disky mohou být plynule nastaveny z kabiny pomocí hydrauliky traktoru. Díky mnoha technickým řešením je jednoduché nastavit stupeň urovnání individuelně dle půdních podmínek a množství rostlinných částí na povrchu.

Vrátit se na začátek stránky

Utužení

topdown utuzeniPředevším v suších podmínkách je důležité půdu zpevnit, tak aby výdrol a plevele mohly klíčit rychle a rovnoměrně.

Stupeň utužení může být nastaven dle podmínek v rozmezí pěch volně v plovoucí poloze až po maximální přenos hmotnosti stroje TopDown na pěch, a tím dosáhnout maximálně možného utužení. Ocelové kroužky mají agresivní profil, který zpracovává a zamačkává slámu do horní vrstvy, a tím zajišťuje optimální rozkladný proces. Zadní pěch může být také úplně zvednut, pokud je to vyžadováno.

Vrátit se na začátek stránky

Přední rám

topdown predni ramZařízení předního rámu napomáhá stroji TopDown snadnější vodorovné srovnání stroje vůči traktoru, a tím dosažení optimálního provádění práce. Vkládané podložky snižují nebo zvyšují přední část rámu.
Dva ventily, které jsou umístěné v přední části rámu, regulují pojistný tlak ve slupicích radlic a nastavení přítlaku zadního pěchu.

Správné nastavení stroje a jeho základní seřízení je důležité pro dobrou kvalitu práce.

Vrátit se na začátek stránky

Sklápěcí mechanismus

topdown sklapeci mechanismusTopDown je sklopný na poloviny k přepravě po silnici, jeho transportní šířka je 3 m, bez ohledu na pracovní záběr. Sklápění je možno kontrolovat z kabiny traktoru a odjištění háků křídel se děje automaticky. Při rozkládání nemusí obsluha opustit kabinu traktoru. To znamená, že po rozložení může obsluha okamžitě zahájit práci, pokud byl již stroj na předchozím pozemku správně nastaven.

Vrátit se na začátek stránky

Kontrola hloubky

topdown kontrola hloubkyPředurčená pracovní hloubka se nastavuje pomocí klipsů (podložek), které se instalují na hydraulické válce rámu nápravy. Toto nastavení znamená výšku rámu (světlost) od povrchu půdy.

TopDown může být nastaven k práci mnoha různými způsoby, což je základem toho, že stroj a jeho jednotlivé pracovní části lze vždy nastavit navzájem nezávisle na ostatních. Tyto vlastnosti umožňují nastavení dle převažujících půdních podmínek a způsobu pěstování.

Disk může být nastaven kdekoli mezi hodnotami nula a 10 cm, aby rostlinné zbytky na povrchu byly zapraveny do spodních vrstev. Dále následuje sekce radliček, které pracují mezi nulou a 25 cm, prokypřují spodní vrstvu, zmírňují utužení, promíchávají a zapravují množství zeminy, rostlinných a posklizňových zbytků. Intenzita práce urovnávacích disků je nastavována a kontrolována z kabiny dle požadavků.

Vrátit se na začátek stránky

Pěch

Nastavení

topdown pechZadní pěch na stroji TopDown může být nastaven mnoha způsoby, aby optimalizoval výkon stroje dle různých půdních podmínek. Od plně zvednuté pozice nebo může být hmotnost postupně přenášena až po přenesení hmotnosti celého stroje na zadní pěch, pro maximální utužení. Nastavení pěchu je kontrolováno přes zadní rám - výška je omezována pomocí klipsů a spuštění do pracovní polohy se děje hydraulicky.

Utužení může být nastaveno velmi přesně podle příslušných půdních podmínek s možností postupně snižovat zatížení na pěch, kdy je postupně hmotnost přenášena pomocí klipsů.
Počasí a půdní podmínky jsou hlavními faktory, které předurčují kolik hmotnosti je nutno pomocí klipsů převést na pěch. Pokud je velmi sucho a tvrdo, je nutno pěchem velmi utužovat, ale pokud je mokro a mazlavo, je nutno pouze nepatrně používat přítlaku na pěch, aby bylo zabráněno „trhání" půdy.

Vrátit se na začátek stránky

Technické údaje

Model TD 300 TD 400 TD 500 TD 600 TD 700
Pracovní šířka (m) 3,4 4,0 5,0 6,0 7,0
Přepravní šířka (m) 3,0 3,0 3,0 3,0 3,0
Hmotnost (kg) 4 200 6 000 6 700 8 800 9 600
Počet disků 22 30 40 48 56
Hydraulické přípoje 3 x dvojčinný 4 x dvojčinný 4 x dvojčinný 4 x dvojčinný 4 x dvojčinný
Rozměr kol 520 x 17 520 x 17 520 x 17 520 x 17 a 400 x 15,5 520 x 17 a 400 x 15,5

Prospekt ke stažení

Fotogalerie Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Väderstad TopDown

Chcete více informací o Väderstad TopDown? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing