Väderstad BioDrill

BioDrill - přesné setí drobných semen a výsev meziplodin kombinovaný s velkou denní výkonností

S flexibilním zásobníkem BioDrill na malá semena umístěným na strojích Rexius (Rollex) nebo Carrier můžeme sít úhor, meziplodiny, řepku a další drobné osivo současně se zpracováním půdy. BioDrill může být posazen i na pneumatický secí stroj Rapid a sloužit k setí podsevu, současně při setí hlavní plodiny. Používání stroje BioDrill šetří čas, náklady a zvyšuje využití strojů Väderstad.

Zásobník

Zásobník na drobná semena je umístěn nízko, tak aby bylo možno ho pohodlně plnit. Má objem 360 l. Zásobník může být připevněn na polní vály Rollex/Rexius, diskové podmítače Carrier nebo i na pneumatické secí stroje Väderstad Rapid.

Konstrukce zásobníku umožňuje jeho úplné vyprázdnění. Malá semena jsou dávkována pomocí osvědčeného Väderstad patentovaného systému Fenix. Ten umožňuje výsevek v rozpětí 1 - 30 kg/ha. Setí je velice rovnoměrné v celém pracovním záběru stroje a celý proces kalibrace trvá pouze několik minut.

Rozsévací desky

Osivo je rozptylováno pomocí rozsévacích desek, které zajišťují rovnoměrné uložení osiva v celém záběru stroje. Rovnoměrnost výsevku a uložení semen je tedy velmi dobře zajištěna.
Rozsévací botky jsou umístěny blízko sebe po 40 cm intervalech, čímž je zajištěna rovnoměrná doprava napříč celým pracovním záběrem. K tomu přispívá i dvojité překrytí povrchu drobným osivem.

Ventilátor

Hydraulický ventilátor je poháněn dvojčinným okruhem hydrauliky pro zajištění požadovaných otáček, bez ohledu na rychlost traktoru. Samozřejmostí je snadná možnost změny otáček ventilátor, dle typu, velikosti a hmotnosti osiva.

Otáčky ventilátoru jsou snímány a hodnoty jsou znázorňován na monitoru ovladače.

Dávkovací ústrojí

Výsevek je kontrolován přes hnací kolo nebo Radar, tak aby měnící se pracovní rychlost neměla vliv na rovnoměrnost dávkování osiva.

Během práce měří radar rychlost a posílá informace do ovládacího panelu Control Station, který ovládá hydromotor výsevní jednotky. Tento způsob řízení vždy umožňuje přesné dávkování osiva v závislosti na pojezdové rychlosti. Mnohokrát prověřené a testované výsevní ústrojí je bez většího počtu mechanicky opotřebitelných částí, což přispívá k jeho spolehlivosti a je prakticky bezúdržbové.

Prospekt ke stažení:

Chcete více informací o Väderstad BioDrill? Kontaktujte nás:

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing