Radličkový podmítač Väderstad Cultus

Väderstad Cultus - univerzálnost spojená s kvalitou a produktivitou

Väderstad Cultus je agresivní kultivátor, který může být vybaven různými nářadími na přání, dle typu zpracovávané půdy. Tyto možnosti výbavy zahrnují i gumový pěch pro lehčí typy půd nebo ocelový pro těžké půdy.

Cultus je k dispozici v pracovních záběrech 3,0 m; 3,5 m; 4,2 m a 5,0 m vhodné pro traktory mezi 150-400 k. Cultus může být zapojen do mnoha systémů pěstování rostlin a zpracování, poskytující rovnoměrné a efektivní prokypření až do hloubky 25 cm.

Snadná obsluha a perfektní výsledek zpracování byly dva hlavní důvody pro vývoj stroje Cultus. Pracovní hloubka je nastavována hydraulicky z kabiny traktoru (u menších modelů pomocí klipsů) a může být regulována během práce. Nastavení se ovlivňuje přes zadní válec a dvě přední podpůrná kola.

Cultus je konstruován pro dosažení přesně toho co každý farmář požaduje - rovnoměrné, přesné, vyrovnané, rychlé a spolehlivé kultivace. V některých situacích může být Cultus použit pro vytvoření ideálního seťového lůžka rychle a bez starostí.


Výkonné radličky

Tvar a umístění radliček je jedním ze dvou tajemství skrývajících se za impozantním výsledkem zpracování stroje Cultus. Zatímco radličky vytváří kontinuální tok zeminy a rostlinných zbytků, urovnávací prstence a pěch si poradí tak, že nevznikají po zpracování žádné nerovnosti. Zpracování je velmi intenzivní až do hloubky 25 cm.

Při nárazu do kamene se mohou slupice radlic vychýlit až o 30 cm a pružinové jištění je nastaveno na vypínací tlak až 450 kp, což znamená, že kultivátor má plynulou jízdu a může vykonávat velmi výkonné zpracování půdy.

zpět


Urovnávací disky

Urovnávací disky na stroji Cultus urovnávají brázdy, které vznikají po práci radliček. Disky jsou montovány na slupice s gumovým odpružením, což zajišťuje dobré kopírování povrchu a vysokou odolnost proti kamenům.

zpět


Utužení

Utužení půdy po zpracování je důležitou částí důkladného zpracování. Dobré utužení je klíčem k tomu, aby semena plevelů mohla rychle klíčit a následně mohla být mechanicky nebo chemicky zničena.

Ocelový pěch

Tento pěch je vhodné zvolit pro těžší typy půd, kdy je nutno více a agresivněji drobit a utužovat. Stroj s ocelovým pěchem je potom přepravován po zadní nápravě. Pěch o průměru 600 mm utužuje a drobí hroudy na těžkých jílovitých půdách lépe než gumový pěch. Ocelový pěch je vyráběn ze speciálně tvrzené ocele, která přispívá k jeho opravdu dlouhé životnosti.

Gumový pěch

Používá průměru 800 mm, což poskytuje dobré utužení na ve většině případů. Na lehkých půdách je gumový pěch celkově lepší, protože má větší průměr. Povrch pěchu je pokryt plnou pryží, která má nízký valivý odpor a riziko hrnutí půdy je zde prakticky eliminováno.

zpět


Přední opěrná kola

Velká podpůrná kola v přední pracovní části kultivátoru umožňují stroji stabilní jízdu i při vysoké pojezdové rychlosti. Pracovní hloubka může být nastavena hydraulicky z kabiny i za jízdy.
Přední podpůrná kola pracují ve spojení se zadním pěchem pomoví tzv. systému „Master and Sleeve". Tím je umožněno kontrolovat a regulovat hloubku z kabiny traktoru. Škála poskytuje obsluze přesné údaje o stávající pracovní hloubce stroje.

zpět


Snadná výměna radliček

Šípové radličky mohou být nasazeny na ostří 80 mm a 120 mm.

Úzké ostří 50 mm se doporučuje pro práci v hloubce nad 20 cm, např., pro prokypření utuženého podorničí.

Nové ostří 210 mm je velmi vhodné pro mělké zpracování, např. zapravení hnoje, nebo přímo podmítky za sklízecí mlátičkou.

         

zpět


Sklopné radličky

Cultus může být vybaven sklopnými radličkami umožňující kultivátoru pracovat hlouběji, a to s využitím stejného traktoru, např. sklopením dvou krajních radliček na každé straně.

Sklopné radličky na stroji Cultus mohou zvětšit rovněž rozteč radliček a tím umožnit stroji pracovat hlouběji.

zpět


Sklápění stroje

Cultus se sklápí ne dvě poloviny, pro přepravní šířku 3 m, bez ohledu na pracovní záběr. Sklápění je kontrolováno s kabiny traktoru a uzamykání křídel se děje automaticky pomocí háků, tak aby bylo předejito nechtěnému odjištění. Jakmile stroj přijede na pole, odjištění křídel se děje ručně.
Nastavení a příprava některých strojů k práci může zabrat i velkou část času. Jednou ze základních věcí může být při výběru stroje i to, jak rychle je stroj schopen zahájit práci po příjezdu na pole. Cultus může být sklopen a složen okamžitě. To znamená, že práce může začít ihned po příjezdu na pole.

zpět


Cultus v nesené verzi

Nesená verze podmítače Cultus je k dispozici v záběrech 3,0; 3,5 a 4,0 m

Provedení neseného podmítače Cultus s ocelovým pěchem

Provedení neseného podmítače Cultus s prutovým válcem

Provedení neseného podmítače Cultus s gumovým pěchem.
Z toto provedení může být jednoduše tažená verze, stačí pouze doplnit oj. 

.

zpět


Prospekt ke stažení:

Fotogalerie Väderstad Cultus

Nesená verze s gumovým pěchem

Nesená verze s gumovým pěchem

Väderstad Cultus - intenzivní promíchání půdy a rostlinných zbytků

Přidáním oje k nesenému Cultusu s gumovým pěchem lze vytvořit taženou verzi

Nesená verze s gumovým pěchem

Hloubka zpracování se nastavuje  plynule z kabiny traktoru pomocí předních kol a zadního pěchu.

Chcete více informací o podmítači Väderstad Cultus? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing