Polní vály Väderstad Rexius

Väderstad Rexius

Stroj může být používán se smykem Crossboard pro urovnání a přípravu před setím, jako i pro běžné válení po zasetí. K dispozici je v pracovních záběrech od 5 do 12,3 m a s mnoha možnostmi výbav na přání, tak aby vál Rexius vyhovoval v každé situaci.

Bezkonkurenční kvalita

Základní rám je konstruován s vysoce kvalitního a masivního ocelového čtverhranného profilu o rozměrech 200x100x6mm. Pevnost je neuvěřitelná a poskytuje stroji vynikající stabilitu. Jednotlivý rám je svařen tak, aby se konstrukce vyvarovala nechráněných čepových spojení, které se mohou opotřebovávat během práce při vysokých rychlostech.

Ekonomické a agronomické výhody

Rexius může vykonávat práci i jiných typů strojů. Poskytuje výbornou schopnost urovnání a výkonnost. S každým přejezdem napříč polem šetří čas, energii a snižuje počet přejezdů. Redukce počtu přejezdů mezi sklizní a založením nového porostu je ekonomicky i biologicky výhodná. Nejsou snižovány pouze nároky na zpracování, ale také nároky na čas.


Smyk Crossboard

Pokud je stroj vybaven smykem Crossboard, je Rexius přeměněn na stroj s kvalitním systémem přípravy nejvyšší úrovně. Prsty smyku jsou ovládány s kabiny traktoru a schopné účinně drtit a krájet velký objem těžkých a hrudovitých půd.

K dalšímu zlepšení zpracování a drobení mohou efektivně přispět šikmé ostří z tvrzené ocele, zvané single knife. Čepele drobící povrch půdy dokonale rozrušují povrch půdy, pokud na něm po silném dešti vznikne krusta.

Smyk Crossboard může být propojen pomocí stabilizační tyče, usnadňující zpracování a urovnání v extrémně těžkých podmínkách.


Utužení - typy kroužků

Rexiusje na přání k dispozici se čtyřmi různými typy kroužků pro různé druhy prací a utužení. Každé s možností poskytuje mírně jiné možnosti nasazení, ale principem je vždy utužení seťového lůžka. Kroužky jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu, zajišťujícího dlouhodobě efektivní práci.

Ocelový

Zakalené ocelové kroužky drtí ty nejtvrdší hroudy a mají agresivní profil, takže zapraví i zbytky slámy, tak aby byl zahájen proces optimálního rozkladu.

Crosskill

Crosskill kroužky jsou velmi populární, protože nemají pořád pouze stejné vlastnosti jako kroužky Cambridge, ale poskytují také řadu dalších možností jako je: zabránění tvorby a drcení krusty, ve vlhkých podmínkách zabránění ucpání se stroje a prosévají lehkou půdu daleko lépe, aniž by zanechali příliš načechrané seťové lůžko.

Cambridge

Tradiční Cambridge kroužky jsou nejlépe využity, pokud Rexius pracuje jako tradiční vál, tzn. po zasetí, pro zamáčknutí kamenů, drcení hrud atd.

Heavy Duty Cambridge

Pokud je během podzimního zpracování velmi těžkých půd požadován vysoký stupeň utužení, jsou vhodnější těžké kroužky válu Cambridge. Heavy duty kroužky jsou široce používány napříč celou Evropou.


Sklápění

Změna mezi transportní a pracovní pozicí stroje je neobyčejně jednoduchá a děje se, aniž by řidič musel opustit kabinu traktoru. Transportní pojistka na válu je automaticky zajištěná a uvolňuje se během sklápění a rozklápění. Přepravní šířka 2,5 m poskytuje velmi bezpečnou dopravu po silnici.

Pojistka se otevře automaticky, pokud je prostřední sekce válu spuštěna směrem dolů. Během přepravy, kdy je prostřední sekce zvednuta je pojistka zaklapnuta a zajištěna proti samovolnému odjištění při couvání stroje.
Při transportu je stroj bezpečně veden po jednoduchých nebo dvojitých kolech (dle modelu) 400x15.5, umožňující velmi stabilní jízdu i v nerovném terénu.


Gumové uložení

Bezúdržbové a prakticky nezničitelné gumové odpružení ložisek absorbuje rázy a střety, což výrazně prodlužuje životnost ložisek, kroužků a rámu celého stroje. To je ostatně také jeden z důvodů vynikající odolnosti strojů Väderstad proti kamenům.

Gumové odpružení se používá mezi ložiskem a domečkem ložisky, aby snižovalo vibrace a nárazy, a prodlužovalo životnost všech komponentů na stroji.
Ložiska jsou konstruována a vyrobena pro dlouhou životnost v nesnadných podmínkách. Mají vícenásobná těsnění a mohou být mazána, pokud pracují v prašných a náročných prostředích.
Hřídel válů, které mají průměr 55 mm, jsou vyrobeny s legované ocele o velmi vysoké kvalitě.


Prospekty ke stažení:

Chcete víc informací o polních válech Rexius? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing