Polní vály Väderstad Rollex

Väderstad Rollex - jednoduchý a důmyslný

Rollex je nabízen již od roku 1977 a neustále kontinuálně vyvíjen. Během těchto let byla konstrukce válů uhlazena do jednoduchosti a současně důmyslnosti tak, že vály Rollex mají nejvyšší kvalitu. Ložiska v gumovém uložení poskytují stroji klidnou a hladkou jízdu, při prodloužené životnosti.

Stejnoměrné válení

Zatížení všech sekcí je stejnoměrné, což zvyšuje efekt utužení v celém pracovním záběru. Rollex přispívá k základu, na jehož konci je nová sklizeň!


Smyk Crossboard

Pokud je stroj vybaven smykem Crossboard, je Rollex přeměněn na stroj s kvalitním systémem přípravy nejvyšší úrovně. Prsty smyku jsou ovládány s kabiny traktoru a schopné účinně drtit a krájet velký objem těžkých a hrudovitých půd.

K dalšímu zlepšení zpracování a drobení mohou efektivně přispět šikmé ostří z tvrzené ocele, zvané single knife. Čepele drobící povrch půdy dokonale rozrušují povrch půdy, pokud na něm po silném dešti vznikne krusta.
Smyk Crossboard může být propojen pomocí stabilizační tyče, usnadňující zpracování a urovnání v extrémně těžkých podmínkách.


Utužení - typy kroužků

Rollex je na přání k dispozici se dvěma různými typy kroužků pro různé druhy prací a utužení. Každé s možností poskytuje mírně jiné možnosti nasazení, ale principem je vždy utužení seťového lůžka. Kroužky jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu, zajišťujícího dlouhodobě efektivní práci.

Crosskill

Kroužky Crosskill o průměru 550mm jsou velmi používané ne pro ty stejné vlastnosti jaké mají kroužky Cambridge, ale mají řadu dalších charakteristik jako: zabránění tvorby a drcení krusty, ve vlhkých podmínkách zabránění ucpání se stroje a prosévají lehkou půdu daleko lépe, aniž by zanechali příliš načechrané seťové lůžko.

Cambridge

Konvenční kroužky Cambridge o průměru 550mm jsou nejlépe využity, pokud polní vály Rollex pracují tradičné např. po zasetí na zatlačení kamenů a hrud.


Sklápění

Změna mezi transportní a pracovní pozicí stroje je neobyčejně jednoduchá a děje se, aniž by řidič musel opustit kabinu traktoru. Transportní pojistka na válu je automaticky zajištěná a uvolňuje se během sklápění a rozklápění. Přepravní šířka 2,5 m poskytuje velmi bezpečnou dopravu po silnici.

Pojistka se otevře automaticky, pokud je prostřední sekce válu spuštěna směrem dolů. Během přepravy, kdy je prostřední sekce zvednuta je pojistka zaklapnuta a zajištěna proti samovolnému odjištění při couvání stroje.
Při transportu je stroj bezpečně veden po jednoduchých kolech 10.0/75x15.3, umožňující velmi stabilní jízdu i v nerovném terénu.


Gumové uložení

Bezúdržbové a prakticky nezničitelné gumové odpružení ložisek absorbuje rázy a střety, což výrazně prodlužuje životnost ložisek, kroužků a rámu celého stroje. To je ostatně také jeden z důvodů vynikající odolnosti strojů Väderstad proti kamenům.

Gumové odpružení se používá mezi ložiskem a domečkem ložisky, aby snižovalo vibrace a nárazy, a prodlužovalo životnost všech komponentů na stroji.
Ložiska jsou konstruována a vyrobena pro dlouhou životnost v nesnadných podmínkách. Mají vícenásobná těsnění a mohou být mazána, pokud pracují v prašných a náročných prostředích.
Hřídel válů, které mají průměr 55 mm, jsou vyrobeny s legované ocele o velmi vysoké kvalitě.


Prospekt ke stažení:

Chcete více informací o polních válech Rollex? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing