Väderstad Seed Hawk

Seed Hawk - setí do nezpracované půdy

Kombinovaná technologie velmi dobře osvědčených secích strojů Väderstad s výsevnými jednotkami Seed Hawk. Výsledkem je velmi kompaktní a obratný stroj nesoucí mnoho unikátních prvků. Stroj je nabízen v pracovních záběrech 4 m, 6 m a 8 m, s transportní šířkou 2,9 m a tandemovou nápravou o šířce 2 m.

S příkonem pouhých 150 Hp pro model 6 m, jsou stroje SeedvHawk ideální pro farmáře nebo poskytovatele služeb pracujících v regionech s limitující přepravní šířkou. Výsevní jednotky nabízí extrémně přesné uložení osiva a hnojiva. Současně je dosaženo následného utužení a vytvoření podmínek pro zadržení vlhkosti. Osvědčené dávkovací ústrojí je velmi dobře známé a prověřené již roky na secích strojích Rapid a Spirit.

Seed Hawk – koncept

  • 25 mm rozteč secích botek
  • 3 900 l objem zásobníku
  • Hydropohon výsevního ústrojí
  • Variabilní dávkování osiva a hnojiva
  • Možnost setí kukuřice s roztečí 75 cm

Secí a přihnojovací botky

Nože secích botek Seed Hawk pro setí a přihnojení jsou konstruovány tak, aby měli nízkou tahovou náročnost a dlouhou životnost. Nízká tahová potřeba je dosažena díky úzkým špičkám a díky perfektní kontrole hloubky setí.

Lepší vzcházení

Jednotky stroje Seed Hawk jsou vybaveny dvojitými úzkými noži s integrovaným utužovacím kolem umístěním za secím i přihnojovacím nožem - botkou. Kolo výborně kopíruje povrch i při značných nerovnostech nebo rostlinných zbytcích. Seťové lůžko, které vytvoří nůž je ideální pro klíčení rostliny, při rozrušení minimálního množství zeminy a tím ušetření půdní vláhy.

Přesné mělké uložení osiva

Umístění osiva blízko povrchu pomáhá rostlině v dobrém startu a podporuje výnos a růst. Přímé nebo jen minimální zpracování před setím šetří půdní vláhu a zrychluje klíčení. Efekt „brázdy“ umístí osivo do optimální pozice pro úspěšný příjem hnojiva a vláhy. Osivo je rovněž umístěno do zpevněné nepoškozené drážky. Hydraulicky ovládané 100mm široké kolo zpevní a zapraví drážky a tím vytvoří dobrý kontakt osiva s půdou a přeruší vzlínání vody. Zároveň je do zahrnutých drážek k osivu přitahována voda.

Přesné uložení hnojiva

Systém dvojitých nožů zajišťuje, že hnojivo je vždy umístěno blízko k osivu, tak aby pomohlo rychlému startu, ale je dostatečně daleko, tak aby nedošlo k poškození osiva hnojivem. Precizní vyživující uložení znamená, že hnojivo je k dispozici pro rostlinu během růstu, ale není k dispozici pro plevele vyskytující se mezi jednotlivými řádky.

Rychlejší prohřívání půdy

Dvojité 12mm široké nože a 100mmutužovací kolo vytvoří po zpracování, „černý“ řádek (zpracovaná půda), který je ideální pro vývoj plodiny.

Zásobník

Zásobník pojme celkem 3 900 l a je rozdělen na dvě části. Zásobník má čistou a prostornou konstrukci, což umožňuje přehlednou kontrolu a údržbu. V zásobníku je umístěno také síto proti cizím předmětům, které by mohli vniknout a poškodit výsevní ústrojí.

Dávkovací ústrojí

Dávkovací ústrojí je stejné jako na všech pneumatických strojích Väderstad Rapid a Spirit. Tento systém má výbornou pověst, díky své přesnosti a spolehlivosti. Systém Fenix je vybaven výsevním válečkem s nastavitelným tubusem. Posouváním tubus zakrývá nebo odkrývá výsevní váleček dle velikosti osiva.
Radar měří rychlost a hydromotor otáčí oběma výsevními jednotkami - osivo i hnojivo. Matriál je nabrán, odfouknut přes dvě rozdělovací hlavy a dopraven k nožům - botkám.

Proměnlivý výsevek a GPS

Je snadné změnit po krocích výsevek nebo množství hnojiva. Jedním zmáčknutím tlačítka na ovládacím panelu může být množství po jednom kroku okamžitě zvýšeno nebo sníženo. Tato funkce může být prováděna také automaticky při propojení Control Station s GPS-systémem.

Tandemová náprava

Široká kola 400/55-15.5 a tandemová náprava minimalizují utužení kol na poli a umožňují stroji přepravovat se hladce na silnici.

Rozdělovací hlavy

Linac rozdělovací hlavy umožňují rovnoměrnou dopravu osiva i hnojiva po celém záběru stroje. Elektrické zařízení pro vypínání ventilů automaticky zablokuje příslušné semenovody, pokud se vytváří kolejové řádky.

Setí kukuřice

Secí stroj Seed Hawk může být snadno přestavěn pro setí kukuřice na siláž. Nastavením hydraulického ventilu se zvednou dvě přední řady secích botek a pouze zůstane dole v pracovní poloze. Tím je stroj nastaven na rozteč 76 cm (30").

Oje

Připojeném stroje k traktoru přes ramena je stroj velmi flexibilní, zejména při otáčení na souvrati, což snižuje požadavek na šířku souvratí.

 

Technické údaje:

SH 400 C SH 600 C SH 800 C
Pracovní šířka 4,0 m 6,0 m 8,0 m
Přepravní šířka 2,9 m 2,9 m 2,9 m
Přepravní výška 2,6 m 3,2 m 3,9 m
Přítlak na botku 140 kg 140 kg 140 kg
Objem zásobníku 3 900 l
1 925 l osivo
1 975 l hnojivo
3 900 l
1 925 l osivo
1 975 l hnojivo
3 900 l
1 925 l osivo
1 975 l hnojivo
Hmotnost 3 800 kg 4 500 kg 5 400 kg
Hydraulické přípoje 3x dvojčinný +
volný zpáteční okruh
3x dvojčinný +
volný zpáteční okruh
3x dvojčinný +
volný zpáteční okruh
Ventilátor PTO ventilátor PTO ventilátor PTO ventilátor
Rozměr kol 400/55-15,5 400/55-15,5 400/55-15,5

Prospekt ke stažení:

Chcete více informací o secím stroji Seed Hawk? Kontaktujte nás:

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing