Secí stroj Väderstad Spirit Next

Väderstad Spirit byl vyvinut pro farmáře požadující při setí dvojí utužení. Podle typu předního nářadí přípravy může pracovat jak přímo do strniště, tak i v podmínkách po pluhu. Klíčovými důvody při vývoji stroje Spirit byly požadavky na výborné zpracování před setím, precizní uložení osiva při vysoké pojezdové rychlosti, pečlivé utužení a dlouhá životnost.

Systém přípravy

Systém Disc Aggressive

Nejuniverzálnější a nejagresivnější nářadí přípravy. Je možné ho použít ve všech podmínkách, jak na strništi, tak na zorané půdě. Dvě řady vydutých disků o průměru 450 mm agresivně krájí horní vrstvu půdy a promíchávají ji intenzivně se slámou a rostlinnými zbytky. K dosažení optimální práce se doporučuje se strojem Spirit pracovat při rychlostech 12-15 km/h. Jemně vytvořená půdní struktura zajišťuje dobrý kontakt s osivem a podporuje klíčení výdrolu a plevelů.
zpět

Dvě možnosti volby smyku Crossboard

Systém Disc Crossboard Light nebo Heavy

Pokud je přední nářadí přípravy doplněno o smyk Crossboard získává stroj větší schopnost urovnat pozemek.

Crossboard Heavy

Secí stroj může být vybaven pouze smykem Crossboard Heavy jako jediným pracovním nářadím. To je dostačující pokud je stroj Spirit nasazen po orbě a přední nářadí je použito pouze pro rovnání pozemku a drcení hrud.
zpět

Pneumatikový pěch

Lehké půdy vyžadují zvýšenou pozornost pro dosažení přesné hloubky setí. Proto Spirit utužuje půdu před i po uložení osiva. Pneumatikový pěch má kola o průměru 820 mm pro dosažení klidného průběhu operace a zajištění toho, že půda nebude hrnuta. Kola jsou montována s 300 mm OffSet odsazením, čímž je stroj více průchodný (umožňuje dobrý průchod rostlinných zbytků) a stroj má také menší tahový odpor. Kola mají specifický vzorek, tak aby utužovali přesně nad vysetým řádkem. Gumový špalek ničí hrůbek, který vzniká mezi koly pěchu.
zpět

Kypřiče stop traktoru

Kypřiče stop traktoru jsou složeny z dvojitých radliček Agrilla Xtra, které jsou připevněny na přední rám nářadí Disc Aggressive. Kypřiče stop traktoru vytvářejí perfektní jemnou strukturu půdy a mohou být doplněny i na stávající modely.
zpět

Škrabky pneumatikového pěchu

Robustní škrabky udržují kola neustále čistá, čímž opět přispívají ke stejnoměrné pracovní hloubce. Tento typ škrabek se již několik let plně osvědčil i na jiných strojích Väderstad.
zpět

Secí botky

Spirit pracuje s roztečí řádků buď 125 mm nebo 167 mm. Botky se skládají ze dvou disků průměru 380 mm, za nimi následuje utužovací kolo. Velký průměr disku a utužovacího kola umožňuje práci s velkým přítlakem na secí botku, bez rizika přílišného klesání secí botky do půdy. Tato vlastnost samozřejmě zvyšuje životnost a poskytuje snadnější kontrolu hloubky setí i při vysokých pojezdových rychlostech.

Osivo je umístěno do drážky vytvořené V-diskem. Osivo padne do přední části výsevního disku a je jemně dopraveno do nejnižší části disku, kde je umístěno do půdy ve správné pracovní hloubce.
zpět

Utužovací kolo

Za účelem zvládnutí práce při vysokých pojezdových rychlostech a dosažení přítlaku až 80 kg, je utužovací kolo na stroji Spirit průměru 380 mm a šířky 75 mm. Všechny tyto vlastnosti dohromady zajišťují dobré uložení osiva a dobrý kontakt s půdou. Utužovací kolo je vybaveno škrabkou, tak aby bylo neustále udržováno čisté.
zpět

Zavlačovač

Spirit je vybaven nastavitelným zadním zavlačovačem a preemergetním znamenákem. Zadní zavlačovač dokončuje pracovní operace, urovnávají povrch půdy a přerušují kapilaritu na povrchu půdy, tak aby bylo zajištěno perfektní vzcházení rostlin. Zadní zavlačovač je integrován do secí botky a je na ni namontován přes plochou pružinu. Preemergentní znamenák je standardní součástí stroje.
zpět

Zásobník

Objemný zásobník pojme 3740 litrů (4-6 m pracovní záběr) nebo 3900 litrů (8-9 m pracovní záběr), což znamená asi 20-30 ha setí. Zásobník má plnicí výšku 2,6 m a je snadno plnitelný vaky. Velký otvírací prostor zásobníku usnadňuje jeho plnění teleskopickými nakladači nebo vysokozdvižnými vozíky. V zásobníku je umístěno standardně síto a výškově nastavitelný snímač hladiny osiva.
zpět

Výsevní ústrojí Fenix II

Na modelu Spirit Next je výsevní jednotka poháněna výkonným elektromotorem, který poskytuje stabilní a spolehlivé dávkování a umožňuje rozsah i na velmi nízké dávky ? méně než 1 kg/ha. Systém je vybaven malým a velkým převodovým kolem, které může být nastaveno v závislosti na velikosti osiva. Klapka pro vypnutí toku osiva do dávkovací jednotky je snadno nastavitelná, a to i když je zásobník plný.

Výsevní a dávkovací ústrojí Fenix II může sít veškeré plodiny, pouze se třemi typy výsevních válečků.

Snadná kalibrace

Kalibrovat výsevek na stroji Spirit je velmi snadné. Zmáčknutím tlačítka se naplní kalibrační vak. Ten se zváží a hmotnost se zadá do ovládacího panelu Control Station. Control-Station automaticky nastaví výsevní jednotku pro setí. Potom již jen potvrdíme požadovaný výsevek kg/ha a Spirit je připraven k setí.
zpět

Nové uložení ramen secích botek

Třístranné gumové uložení ramen secích botek je charakteristické klidnou jízdou a je zcela bezúdržbové. Velký přítlak a silná konstrukce umožňují stroji sít i v nejtěžších půdách. Velký výkyv ramene botky a pevnost uložení poskytují stabilní jištění se stálou silou. Secí botka s přítlačným kolem má přesný, citlivě reagující pohyb, který umožňuje přesné setí v různých typech půd, a to i na nerovných pozemcích. Kopírování povrchu půdy je vynikající i při vysoké pojezdové rychlosti.

Disky přípravy půdy umístěné v systému Disc mají gumové odpružení kolem čtyřhranného profilu, protože v tomto případě chceme tužší jištění s větším kyvným odporem.

Nastavení pracovní hloubky je jednoduché pomocí klipsů na každé sekci, celkem 4 nebo 6 míst v závislosti na pracovním záběru stroje. Přítlak na secí botky je nastavován hydraulicky pomocí ventilu umístěném v přední části stroje.
zpět

Přítlak na secí botky a křídla

Hodnota přítlaku secích botek a přítlak křídel se zobrazují na dvou manometrech, které jsou umístněny na přední straně zásobníku. Tyto jsou dobře viditelné z kabiny traktoru. Přítlaky se nastavují přes ventily umístěné na rozvaděči pod zásobníkem. Na lehkých půdách se obvykle nastavuje 30-40 kg na botku. Na těžších půdách se potom může zvýšit až na 80 kg.
zpět

Vypínání poloviny stroje

Spirit 600S XL, 800S a 900S mají možnost vypnutí poloviny stroje z kabiny, kdy jedna ze dvou výsevních jednotek může být vyřazena. Na modelech o záběru 400-m a 600-m je dosaženo vypnutí poloviny stroje díky otočení krytu na rozdělovací hlavě a tím uzavření vstupu do poloviny semenovodů.
zpět

Prospekt ke stažení:

Chcete víc informací o secím stroji Spirit Next? Kontaktujte nás:

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Kde nás najdete:

AGROMEL, spol. s r.o.
K Dálnici 119
250 69 Klíčany

Tel.: +420 315 786 115
Fax: +420 315 786 296
E-mail

Podrobné kontakty

Prodej a servis použité techniky


Logo Vaderstad


Autorizovaný prodej a servis nové techniky

Logo kverneland group   Centrum zemědělské techniky


© 2018, AGROMEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing